FLAMENCO

(flamenko, flamengo) – je stále živé lidové umění jižního Španělska (Andalusie), ve kterém se spojují prvky cikánské, arabské a židovské kultury. Taneční projev je úzce spjat s hudbou a zpěvem. Charakteristické jsou rytmické podupy nohou, ladné, plynulé pohyby paží a dramatický projev tanečníka. Tanec můžou doplňovat rekvizity typické pro flamenco – kastaněty, vějíře nebo mantóny (velké šátky s třásněmi).
Na kurzy potřebujete boty na širším podpatku, širokou dlouhou sukni (není podmínkou).
Hodina flamenca začíná rozcvičkou, přechází se na taneční techniku, u začátečníků odděleně ruce (obloučky zápěstím a pohyb celé paže) a nohy (podupy – základní, dvojdup, trojdup, atd.) Postupně, zvyšováním dovedností se prvky propojují a synchronizují. Technika dupů se zrychluje a přidávají se komplikovanější rytmizace. Taneční prvky se spojují do kratších variací a tanečník je schopný i improvizovat. Druhá polovina hodiny je věnována nácviku choreografi e, podle úrovně tanečníků (tangos, sevillanas, fandangos, atd,) a později se přidává i tanec s rekvizitou (vějíř, mantón, kastaněty).
Taneční obuv i všechny doplňky k flamencu lze pořídit na www.flamenkin.cz

JAZZ DANCE

(moderní tanec, jazz balet, muzikálový tanec) – kolébkou jazz dance je Severní Amerika. Dnešní jeho podoba vychází z vlivů černošského, klasického, moderního a výrazového tance. V současnosti je známý hlavně z muzikálů.
Na kurzy potřebujete pohodlný oděv a měkké cvičky, popř. bosky.
Na hodině jazz dance se výborně odreagujete se skvělou hudbou, naučíte se tanečnímu stylu, pro který je charakteristické střídání přesných póz a pohybů, s jakoby ledabylým, uvolněným tanečním projevem. Izolace, točky, skoky, krokové vazby i variace na zemi, protažení a posílení všech partií těla a hlavně bezva atmosféra vás čeká na hodině jazzu.