Ema Rosa
TANEČNICE, LEKTORKA A CHOREOGRAFKA

Vystudovala Vysokou školu múzických umení v Bratislavě, obor taneční pedagogika. Flamenco studovala u našich i zahraničních lektorů (Katarína Zacharová, Jana Drdácká, Mathylda Gomez Romero, Juan Trigueros, Araceli de Alcalá, Juan Polvillo, Virginia Delgado Olmedo, Ramón Martínez, David Peréz, Iván Vargas a Ana Calí). Moderní tanec a jazz dance studovala u Dagmar Puobišové, Rasťa Letenaja, Davida Strnada, Jany Kekeňákové, Olgy Letenajové, Mirky Kovářové, Anny Sedlákové, Joe Alegada.

Byla členkou tanečního divadla Bralen v Bratislavě jako i divadla pantomimy Aréna pod vedením Prof. Milana Sládka a sólistkou profesionálního souboru Ondráš v Brně, se kterými spolupracuje i choreograficky (programy: Radne naslepo, Zatoulané pohádky, Dvanáctero).

V současnosti vede pravidelně kurzy fl amenca a jazz dance v Brně, pořádá jednorázové semináře a vystupuje na soukromých i veřejných akcích.

Vede své taneční hodiny s lehkostí a šarmem profesionální tanečnice a pedagožky.

Ve své práci využívá bohaté zkušenosti získané studiem na vysoké škole a taneční praxí, takže na její hodině se naučíte ne jenom konkrétní taneční technice a choreografii, ale také všeobecným tanečním dovednostem: krásnému držení a zpevnění těla, ladnosti a lehkosti pohybu, rychlosti nohou při dupech, izolacím jednotlivých partií těla, větší jistotě v točení, síle a ohebnosti, jevištnímu projevu a v neposlední řadě způsobu, jak se správně protáhnout a relaxovat po cvičení.